Backup w chmurze – nie tak straszny jak go malują

Często podczas szkoleń słyszymy od naszych Partnerów, że w Polsce sprzedaż backupu w chmurze jest niezwykle trudna. Klienci nie ufają tej technologii i obawiają się utraty kontroli nad danymi. Dlatego dziś rozpoczynamy cykl, który pozwoli zwiększyć sprzedaż rozwiązań do backupu w chmurze nawet o 40 procent.

Na początek zacznijmy od statystyk:

  • co roku ponad 45% użytkowników traci z jakiegoś powodu dane,
  • 78% firm nie testuje swoich rozwiązań, nie wiedzą więc, czy będą w stanie odzyskać utracone informacje,
  • ponad 60% firm, które utraciły dane, upada w ciągu kolejnych 7 miesięcy po awarii.

Liczby nie kłamią, ale też nie przekonują wszystkich. Ponieważ gdzieś tam czai się myśl, że „mnie to nie spotka”. W takim razie, w jaki sposób zamykać deale z sukcesem?

  1. Zdefiniuj problem i zwróć na niego uwagę klienta: co się stanie jeśli stracę korespondencje z moimi klientami i partnerami, znikną mi wszystkie kontakty, mój laptop zostanie ukradziony i stracę wszystkie biznesowe dane?
  2. Zademonstruj wszystkie profity, które zyska wybierając właśnie Twój produkt: jego jakość i funkcjonalność, poziom supportu, prostotę obsługi, elastyczność samej oferty, dostęp do danych 24/7, czyli zawsze kiedy tego potrzebuje.
  3. Przekonaj klienta, że chce i potrzebuje właśnie tego produktu: to co oferujesz to znacznie więcej niż rozwiązanie do backupu. To gwarancja bezpieczeństwa i spokój ducha. Klient nie musi obawiać się utraty danych – jeśli już do niej dojdzie, szybko je odzyska i spokojnie wróci do pracy.
  4. Zachęć klienta do podjęcia jakiejś akcji np. pobrania triala, wzięcia udziału w webinarze lub przeczytania case studies.

Obalamy mity: chmura nie jest bezpieczna

  • szyfrowanie danych z Xopero: wszystkie dane są szyfrowane za pomocą algorytmu AES 256, tego samego z którego korzystają banki by zabezpieczać transakcje finansowe. Dane są szyfrowane jeszcze przed wysłaniem na serwer – za pomocą klucza, który zna tylko użytkownik.
  • bezpieczna transmisja danych z Xopero: wszystkie dane są przesyłane za pomocą transmisji SSL, z której codziennie korzystają miliony użytkowników internetu m.in. podczas logowania lub wykonywania  transakcji płatniczych.
  • bezpieczny storage: centra danych oferują poziom zabezpieczeń, na który firmy nie są w stanie sobie pozwolić. Dodatkowo pozwalają na przechowywanie danych w kilku lokalizacjach, dzięki czemu nawet jeśli jeden z serwerów przestanie działać, dane można nadal pobrać z drugiego.

Na dziś to koniec. Ciąg dalszy w kolejny piątek.

Leave a Reply