30 urodziny Ransomware / Ankieta Trendy 2020 / Radio

Według statystyk listopad to najbardziej depresyjny miesiąc w roku. Rozwiązaniem na jesienną chandrę jest ciepły koc, kubek herbaty oraz coś do obejrzenia, posłuchania i poczytania… a właśnie to próbowaliśmy zapewnić Wam w minionym miesiącu. Dla tych z Was, których ominęły nasze aktualności, zapraszamy do krótkiego podsumowania listopada. A w nim m.in. 30ste urodziny ransomware, ankieta o trendach w 2020 roku, tytuł najsympatyczniejszego pracodawcy i wizyta w radio. Miłej lektury!

Xopero w radio

Grzegorz Bąk, nasz Presales Engineer, został zaproszony do Radia Gorzów, by przybliżyć mieszkańcom naszą firmę, porozmawiać o rozwiązaniach Xopero oraz rozwoju branży IT w regionie – możliwościach i barierach. Ta wizyta doskonale obrazuje powiedzenie “cudze chwalicie, swego nie znacie”. Choć sprzedajemy już w 29 krajach na całym świecie, mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, w którym od 10 lat mieści się siedziba Xopero, wciąż niewiele o nas wiedzą. Czas to zmienić! Nagranie dostępne już na stronie radia – posłuchaj! 

Wysłuchaj nagrania

30 urodziny Ransomware 

W grudniu ransomware kończy 30 lat! Z tej okazji przygotowaliśmy akcję edukacyjną, która pozwoli Ci stawić czoła atakom szyfrującym. Niestety, pomimo wieku, ransomware jest coraz bardziej aktywny. W tym roku uderza co 14 sekund! Już 18 grudnia o godz. 10:00 odbędzie się webinar specjalny, na którym opowiemy o historii ransomware, zdradzimy kulisy pierwszego ataku, przeprowadzimy pokaz ransomware “na żywo”. Wreszcie – dowiesz się jak ratować dane i nie płacić okupu przestępcom. Wszyscy uczestnicy webinaru otrzymają od nas również poradnik Ransomware 2.0., który pozwoli przygotować się na atak szyfrujący.

Zapisz się

Ankieta Trendy 2020 – Pomożesz?

Przez ostatni miesiąc pracowaliśmy nad drugą edycją raportu Cyberbezpieczeństwo: Trendy 2020! Przyjrzymy się w nim nadchodzącym trendom, technologiom i rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa IT, a eksperci i praktycy przedstawią swoje komentarze oraz rekomendacje dla biznesu. Nie chcemy pominąć Twojej opinii – pomóż nam w stworzeniu tego raportu wypełniając anonimową ankietę i odpowiadając na kilka pytań. Obiecujemy, że nie zajmie to więcej niż 5 minut! 

Wypełnij ankietę

Najsympatyczniejszy Pracodawca

W połowie listopada wzięliśmy udział w Giełdzie Pracy organizowanej przez Uniwersytet Szczeciński. Podczas dwóch dni nasze stanowisko odwiedziło kilkaset studentów, odbyliśmy kilkanaście owocnych rozmów kwalifikacyjnych, przeprowadziliśmy warsztaty z tworzenia modeli biznesowych w branży IT (ocenionych 5/5 przez wszystkich uczestników!) oraz zyskaliśmy kilku potencjalnych pracowników. A na sam koniec, głosami odwiedzających zdobyliśmy tytuł Najsympatyczniejszego Pracodawcy. Mimo tego, że inni wystawcy kusili większą ilością gadżetów 😉 Chcecie przekonać się jak wygląda praca w Xopero? Przypominamy – rekrutacja trwa! Odwiedź naszą sekcję Kariera i wyślij nam swoje CV! 

Chcę pracować w Xopero!

Wideorelacja Pancernik Security Show

W ostatnim podsumowaniu miesiąca mówiliśmy o V edycji Pancernik IT Security Show – jednej z ważniejszych konferencji poświęconych bezpieczeństwu IT. Xopero uczestniczyło w niej po raz trzeci. Kilka dni temu organizatorzy opublikowali nagranie z tego wydarzenia. Zachęcamy do obejrzenia wideorelacji – praktycznie rozpoczyna ją wypowiedź naszego Presales Engineera.

Zobacz wideorelację