Podsumowanie grudnia: Xoperosy / Raport Trendy / XCM

Witajcie w pierwszym podsumowaniu miesiąca w nowym roku! Jak zwykle przygotowaliśmy dla Was kilka gorących newsów. Zaczynamy.

30 lat ransomware 

W grudniu ransomware obchodził swoje 30 urodziny! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was webinar specjalny, podczas którego zaprezentowaliśmy atak szyfrujący “na żywo”, opowiedzieliśmy o rozwoju zagrożeń z rodziny ransomware oraz radziliśmy, w jaki sposób zabezpieczyć dane, aby nie płacić okupu przestępcom. Uczestnicy otrzymali od nas również poradnik, który tłumaczy jak skutecznie przygotować biznes na atak szyfrujący. Ominąłeś webinar? Możesz obejrzeć go na naszym kanale YouTube – zachęcamy również do subskrypcji! 

Zobacz nagranie

Wigilia i Xoperosy 2019

2019 rok zakończyliśmy pierwszą edycją konkursu Xoperosy 2019. Wyłoniliśmy w nim najlepszych pracowników w 14 kategoriach. W tym m.in. Debiut Roku, Progres, Xopero Killer Sales, Deal Breaker, Commit Buster i wiele wiele innych. Nie zabrakło również kategorii, które przypomniały nam o najzabawniejszych historiach ostatnich lat. Rozdanie nagród odbyło się podczas firmowej Wigilii. Łukasz – jeden z naszych handlowców – tak doskonale sprawdził się w roli Mikołaja, że chyba od razu dostanie nominacje w kategorii Animator Xopero na kolejny rok. Było śpiewanie, granie, tańczenie i recytowanie białych wierszy. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy naszemu wspaniałemu Mikołajowi!

Xopero (z)rekrutuje!

W 2020 rok weszliśmy z większą ilością specjalistów na pokładzie! W grudniu dołączyły do nas kolejne trzy osoby! Patryk Cybułka – student informatyki, który jako stażysta nabierał doświadczenia pod okiem naszych programistów, zajmuje się udoskonalaniem aplikacji. Już niebawem dołączy do zespołu pracującego nad nowym oprogramowaniem. Marcin Feleniak zasilił dział frontend developmentu. Specjalizuje się w Angular, ale stara się być na bieżąco z całym ekosystemem JavaScript-u. Do firmy wniósł bagaż doświadczeń, który zdobył pracując zdalnie dla zagranicznych klientów. Do zespołu dołączyła również kolejna kobieta! Karolina Rurek zasili zespół Presales Engineer’ów. W informatyce interesuje ją połączenie biznesu z nowoczesnymi technologiami. Chce przybliżać rozwiązania informatyczne osobom decyzyjnym, które mogłyby czerpać z nich korzyści, a technicznym członkom załogi tłumaczyć bieżące potrzeby rynku i klientów. Jesteśmy pewni, że dzięki jej interdyscyplinarnym kompetencjom, jeszcze o niej usłyszycie.

Chcesz dołączyć do Xopero Team? Wszystkie aktualne oferty pracy znajdziesz na naszej stronie w sekcji Kariera. 

Oferty pracy

Raport Trendy 2020

Kończymy prace nad kolejną edycją o trendach w bezpieczeństwie IT! W tym roku w publikacji udział wzięły takie firmy jak m.in. Orange CERT, Equinix, ComCERT, TestArmy czy Oktawave. W raporcie Cyberbezpieczeństwo Trendy 2020 znajdzie się analiza 10 technologii i rozwiązań IT,  które zdominują 2020 rok, wypowiedzi ekspertów, statystyki i rady dla biznesu. Specjalnie dla Was przeanalizowaliśmy dziesiątki dokumentów, przyjrzeliśmy się wynikom badań niezliczonej ilości firm i sami przygotowaliśmy badanie, w którym wzięli udział nasi klienci, partnerzy oraz potencjalni klienci z całego świata. Jeżeli chcielibyście wziąć w niej udział – to ostatni moment, aby pomóc nam w przygotowaniu dokumentu! 

Wypełnij ankietę

XCM rośnie

W grudniu, pomimo okresu świątecznego, dział rozwoju kanału partnerskiego Xopero Cloud Management (XCM) osiągnął imponujące wyniki! W ciągu niecałego miesiąca udało się przeszkolić 135 Partnerów z zabezpieczania danych, zarządzania oraz sprzedaży w panelu XCM. Dwóch z nich zdecydowało się na pakiet Platynowy. Oznacza to, że mogą zlecać sprzedaż rozwiązań Xopero swoim współpracownikom i podwykonawcom i zarabiać jeszcze więcej. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie powiększenie zespołu odpowiedzialnego za rozwój XCM – w ostatnich tygodniach dołączyły do niego trzy osoby, a planujemy zatrudnienie kolejnych. 

Chcesz poznać ten najszybszy sposób na zabezpieczenie danych klientów? W każdą środę o godz. 9:00 odbywa się nasz webinar poświęcony Xopero Cloud Management. Wybierz wygodny termin i zapisz się. 

Zapisz się