Podsumowanie maja: GitProtect.io / Światowy Dzień Hasła / Media o nas

Podobno tegoroczny maj był najzimniejszym w ciągu ostatnich 40 lat! Paradoksalnie jednak, przygotowaliśmy dla Was kilka naprawdę gorących newsów z minionego miesiąca. Zdecydowanie tematem nr 1 był GitProtect.io – nasze nowe oprogramowanie do backupu repozytoriów i metadanych GitHub oraz Bitbucket. Ten zupełnie przełomowy na globalnym rynku produkt sprawił, że powoli ostrzymy sobie zęby na pozycję światowego lidera. Sprawdźcie! 

GitProtect.io – nowy brand w portfolio

Korzystasz z GitHub lub Bitbucket? Jeśli tak, prawdopodobnie masz świadomość, że kod jako własność intelektualna jest najcenniejszym zasobem w Twojej firmie – w końcu Ty i Twój zespół poświęciliście tysiące godzin (i pieniędzy), aby napisać, wspierać i udoskonalać projekty. Czy możesz sobie wyobrazić, ile kosztowałaby Cię ich utrata?

Przedstawiamy GitProtect.io by Xopero ONE –  w pełni zarządzalne, profesjonalne oprogramowanie do backupu środowisk GitHub i Bitbucket. Zabezpiecz swoje repozytoria i metadane przed każdą możliwą awarią i atakiem. Natychmiast wróć do pracy – oszczędzaj czas i pieniądze.

Pierwszy webinar w całości poświęcony GitProtect.io odbędzie się już w przyszły wtorek, 15 czerwca o godz. 10:00. Zapisz się

W międzyczasie zapraszamy na naszą nową stronę internetową – GitProtect.io

Nowi autorzy bloga GitProtect.io

Skoro już o stronie GitProtect.io mowa, to nie mogło zabraknąć nowego bloga! Znajdziecie na nim serię artykułów na temat zabezpieczania środowisk git, GitHub i Bitbucket (a wkrótce również GitLab). Odpowiemy na najbardziej palące problemy związane z administracją i konfiguracją kont oraz poruszymy najciekawsze case studies i newsy związane z rozwojem samego produktu. Na tym blogu każdy znajdzie coś dla siebie – nasze teksty przygotowujemy z myślą o CTO i kadrze zarządzającej, administratorach IT, developerach i osobach rozpoczynających swoją przygodę z systemem kontroli wersji i platformami hostingowymi. Zobacz blog GitProtect.io.

Nasze artykuły tworzone są przez specjalistów. Do grona autorów dołączyli: 

Tomasz Lisowski – programista, trener i Scrum Master. W branży IT od 2014. Fan zwinnych metodyk, czystego kodu i dzielenia się wiedzą. Jego zainteresowania zawodowe to tematyka Java oraz Git. Prywatnie fan kolarstwa i gier komputerowych (więcej: Linkedin)

oraz 

Michał Zbyl – jest doskonałym przykładem, że pozytywnie zakręconych ludzi wśród nas jest, co niemiara. Sam o sobie pisze, że chcieć znaczy móc, a życie jest po to, aby szukać rozwiązań. W swoim życiu był już back-end developerem, front-end developerem, a także 3 linią wsparcia, administratorem i wdrożeniowcem rozległych systemów IT. Człowiek orkiestra i złota rączka w jednym.

Światowy Dzień Hasła

6 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Hasła. W naszych social mediach zachęcaliśmy do uczczenia tego szczególnego dnia oraz podpowiadaliśmy, w jaki sposób dbać o dane uwierzytelniające na co dzień. Oto lista najważniejszych porad:

  • Stwórz abstrakcyjne, różne i silne hasła dla wszystkich swoich kont
  • Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) wszędzie, gdzie to możliwe (tematyce uwierzytelniania wieloskładnikowego poświęciliśmy cały rodział raportu Cyberbezpieczeństwo: Trendy 2020)
  • Sprawdź w ogólnodostępnych narzędziach (np. haveibeenpwned.com) czy Twoje dane uwierzytelniające nie zostały naruszone i zapisz się na powiadomienia
  • Korzystaj z managerów haseł, aby tworzyć i zapamiętywać silne, unikalne hasła

Z tego też powodu już wkrótce skorzystasz z Bezpiecznego Managera Haseł w Xopero ONE Backup & Recovery. W Xopero ONE nie musisz więc zapamiętywać wszystkich haseł i kluczy (wewnętrznych i zewnętrznych). Przechowuj je w bezpiecznym miejscu, a w razie potrzeby po prostu wybierz z listy.

Doniesienia medialne

GitProtect.io jako nowy, przełomowy projekt jest czymś na tyle zaskakującym, że przyjął się w zagranicznych mediach jako startup. Szczegółowy artykuł na temat naszego nowego oprogramowania do backupu środowisk GitHub i Bitbucket ukazał się na łamach magazynu StartupNews.fyi oraz został opublikowany w ramach kilku listingów startupowych. Media nadal chętnie powołują się również na statystyki i rekomendacje zebrane w ramach Raportu Cyberbezpieczeństwo: Trendy 2021. Tylko w minionym miesiącu raport cytowały takie tytuły jak Komputer Świat i Wp.pl.