Xopero ONE 1.5.1: Forever Incremental, raporty SLA i archiwizacja logów

Przedstawiamy nową wersję Xopero ONE – 1.5.1, a wraz z nią… długo oczekiwany schemat backupu Forever Incremental! Wśród nowości znalazły się również raporty SLA dla lepszej kontroli bezpieczeństwa, archiwizacja logów i kilka usprawnień w celu jeszcze szybszego działania aplikacji 🚀

Forever Incremental

Mamy to! Długo zapowiadany schemat Forever Incremental pojawił się już w ustawieniach planu backupu. Dzięki niemu masz pewność, że wykonywane kopie zawsze będą kopiami przyrostowymi. To oznacza, że każda kolejna będzie zawierała tylko zmodyfikowaną część danych w stosunku do poprzedniej. Jedynie pierwsza kopia w całym łańcuchu będzie kopią pełną. W praktyce oznacza to, że backup będzie wykonywał się jeszcze szybciej! 

Co wyróżnia nasz schemat Forever Incremental? W odróżnieniu od rozwiązań konkurencyjnych nie mamy tzw. „wędrującej kopii syntetycznej” – to Ty decydujesz jak często ma się ona wykonywać. 

W pierwszej wersji schemat ten znajdzie zastosowanie dla danych z usług SaaS, a zatem dla kopii:

  • Microsoft 365,
  • repozytoriów i metadanych GitHub, Bitbucket i GitLab (w tym również z wersji self-hosted),
  • grup GitLab,
  • Jira Software, Jira Work Management i Jira Service Management.

To jednak nie koniec! Schemat Forever Incremental będzie przez nas dalej rozwijany, także… stay tuned!

 

Raporty SLA

Zapewne doskonale znasz naszą sekcję SLA – widzisz ją przecież przy każdym logowaniu do Xopero ONE. Od teraz, na jej podstawie przygotujemy miesięczne raporty SLA. W bardzo przejrzysty i statystyczny sposób poinformują Cię one o tym, czy i w jakim procencie były zabezpieczane Twoje zasoby w wybranym przedziale czasu. Raporty dostępne są do pobrania z poziomu dashboardu, a użytkownicy korzystający z usług SaaS mogą włączyć powiadomienia mailowe, które poinformują o wygenerowaniu nowego raportu. Przygotowujesz się do certyfikacji lub audytu bezpieczeństwa? Od teraz będzie to zdecydowanie łatwiejsze! 

Chcesz przekonać się, jak prezentują się te dokumenty? Po aktualizacji, wygenerujemy dla Ciebie zaległe raporty. 

Archiwizacja logów użytkowników

Xopero ONE dostarcza bardzo szczegółowe logi, a to przekłada się nie tylko na ogromną ilość informacji dostępnych dla użytkownika, ale i większy rozmiar bazy danych, która te logi przechowuje. 

W celu podniesienia wydajności i przejrzystości rozwiązania logi użytkowników będą cykliczne dzielone na mniejsze bazy (domyślnie zawierające logi z dwóch miesięcy), aby łatwiej odnaleźć najnowsze zdarzenia. Ponadto możesz określić, jak często oraz z jakiego okresu logi będą poddawane archiwizacji. Niby drobna zmiana, ale pozwoli zdecydowanie łatwiej kontrolować wykonywane akcje w systemie.

Co jeszcze?

  • Domyślne sortowanie maili w kopii Microsoft 365 według daty
  • Obsługa nowego regionu Backblaze – US East
  • Cicha instalacja agenta na macOS jest już w pełni możliwa
  • Usprawniona reautoryzacja agenta
  • Uporządkowanie menu Xopero ONE
  • Lepsza obsługa magazynów lokalnych na Linux

Zaloguj się na swoje konto Xopero ONE lub rozpocznij darmowy okres próbny.