Bezpłatny backup dla służby zdrowia od Xopero

W związku z rozwojem pandemii COVID-19 udostępniamy bezpłatnie backup dla służby zdrowia! To oznacza, że udostępnimy bezpłatnie swoje rozwiązania lokalne dla placówek medycznych w całej Polsce. Szpitali, przychodni i gabinetów lekarskich. Wszystko po to, aby mogły spokojnie wykonywać swoją pracę. A jednocześnie nie obawiać się o utratę danych, przestój w działalności systemów i ataki hakerskie.

Ataki hakerskie w dobie COVID-19

Tym bardziej, że przestępcy potrafią wykorzystać strach i inne towarzyszące nam dziś emocje. Ta pandemia ma więc drugą, cyfrową stronę. Jej skutki ekonomiczne mogą okazać się równie druzgocące. Według licznych raportów przestępcy codziennie tworzą i publikują tysiące stron związanych z COVID-19. Za ich pomocą przeprowadzają ataki phishingowe, dystrybuują złośliwe oprogramowanie lub dokonują oszustw internetowych. Oferują na nich wymyślone leki, suplementy diety czy szczepionki. Niestety, choć wydaje się to naiwne, żerowanie na strachu przynosi im spore zyski. Tym bardziej, że skala fake newsów urosła do tego stopnia, że ciężko już odróżnić oficjalne informacje, od tych zmyślonych. W ostatnich tygodniach hakerzy wykorzystywali legalną mapę Johns Hopkins University w ramach fałszywych witryn. Tworzyli również złośliwe aplikacje czy przeprowadzali ataki za pomocą AZORult i Emotet, które mogą dawać początek atakom ransomware.

Placówki służby zdrowia są szczególnie narażone na ataki szyfrujące. Według Symantec w 2018 roku były one celem co 4. ataku. Tylko w tym tygodniu możemy podać przykład ataku ransomware grupy przestępczej Maze na brytyjską firmę medyczną pracującą nad zwalczaniem pandemii. Innym przypadkiem jest włamanie do sieci jednego z największych szpitali w Czechach, który wykonywał testy na koronawirusa.

Dowiaduj się jako pierwszy o nowych atakach. Zapisz się do Centrum Bezpieczeństwa Xopero.

Backup dla służby zdrowia od Xopero – jak skorzystać

Bezpłatny backup dla służby zdrowia pozwoli uniknąć nieprzyjemnych skutków ataków szyfrujących. Umożliwi szybkie przywrócenie krytycznych usług i systemów informatycznych do pracy. Stąd też decyzja o przekazaniu bezpłatnych licencji Xopero Backup & Restore oraz Xopero QNAP Appliance. Z darmowego backupu dla służby zdrowia mogą skorzystać szpitale, przychodnie i gabinety lekarskie. Zgłosić mogą się w dowolnym momencie. Wszystkie licencje na rozwiązania lokalne będą bezpłatne do 31 lipca 2020 r. Zainteresowane instytucje proszone są o kontakt z przedstawicielem Xopero, Piotrem Nowakiem.