Xopero ONE 1.2.0 – replikacja, wsparcie Wasabi i Backblaze B2 i więcej…

Już jest wersja 1.2.0 Xopero ONE Backup & Recovery, a w niej cała seria przełomowych funkcjonalności i usprawnień. Przyjrzyjmy się najważniejszym z nich: 

Replikacja magazynów danych 

Teraz Xopero ONE pozwala na replikację magazynów danych, dzięki czemu kopie zapasowe mogą być przechowywane na kilku niezależnych magazynach, bez konieczności wykonywania tego samego backupu do różnych lokalizacji. Jak to działa? Przede wszystkim WYDAJNIE, a dodatkowo pozwala na pomijanie uszkodzonych lub niekompletnych kopii. W celu obsługi replikacji został dodany nowy typ planu – plan replikacji z osobną pozycją w menu. Wskazujemy w nim źródłowy i docelowy magazyn danych, agenta oraz prosty harmonogram i…voilà!

Zobacz co Grzegorz Bąk – nasz niezastąpiony Product Development Manager – ma do powiedzenia na temat nowego planu replikacji.

Bezpośrednie wsparcie Wasabi i Backblaze B2 

W usłudze zarządzania Xopero ONE pojawiły się dwa nowe rodzaje magazynów danych – Wasabi i Backblaze B2, które od teraz możesz wybrać bezpośrednio z listy. Konfiguracja jest tak prosta jak niemal wszystko w Xopero ONE – wystarczy podać dane dostępowe, wskazać region i nazwę bucket-a. Jeśli wcześniej dodałeś taki magazyn jako kompatybilny z AWS S3, automatycznie zmieni on swój typ – nie musisz podejmować żadnych dodatkowych kroków. 

Przyspieszenie kopii plikowych aż 30x!

Tak, dokładnie – kopie plików o dużym rozmiarze, które często są modyfikowane, zostały przypieszone nawet 30-krotnie!


Inwestując w bezpieczeństwo Twojej organizacji nie zapominaj
o rozwiązaniu do backupu i disaster recovery
.


20x krótsze odtwarzanie kopii obrazu dysku do pliku 

Wersja 1.2.0 poprawia wydajność i przyspiesza proces odtwarzania kopii obrazu dysku do pliku – teraz odtwarza się do 20x szybciej niż dotychczas!

Obsługa trybu backupu MS SQL – COPY_ONLY

Dodaliśmy obsługę nowego trybu backupu MS SQL – COPY_ONLY, który pozwala na zachowanie spójnych kopii baz danych w przypadku, gdy są one jednocześnie zabezpieczane innymi narzędziami poprzez każdorazowe wykonanie pełnego zrzutu bazy danych. 

Jeszcze prostszy monitoring – nowy tytuł maila z podsumowaniem backupu 

Od teraz wystraczy jeden rzut oka na temat maila, aby wiedzieć ile urządzeń, użytkowników Microsoft 365 czy maszyn wirtualnych zostało zabezpieczonych poprawnie, błędnie lub z ostrzeżniami.

Co jeszcze? 

  • Poprawa wsparcia systemów bazujących na Red Hat Linux,
  • Poprawa wylądu powiadomień mailowych oraz Slack,
  • Obsługa komunikatu błędu o kończącej się przestrzeni w magazynie danych podczas wykonywania kopii,
  • Dodanie logów użytkownika dla zadania instant restore,
  • i więcej usprawień…

PS: Zaloguj się do Xopero ONE lub jeśli jeszcze nie znasz naszego rozwiązania – rozpocznij darmowy okres trial.