Xopero ONE 1.4.5 z dashboardem systemu, integracją z SAML i znacznie więcej

Wersja 1.4.5 jest już dostępna! Pierwszą dużą zmianę zobaczysz zaraz po zalogowaniu, oczywiście po uprzedniej aktualizacji aplikacji. We wstępie dodam tylko, że oprócz raportów dobowych, powiadomień mailowych i Slack twoją pracę usprawni teraz zupełnie nowy Dashboard całego systemu.

Rozbudowany monitoring z nowym Dashboardem systemu

Dashboard systemu prezentuje dane statystyczne o wykonywanych zadaniach, ostatnich backupach oraz powiadomienia. Jest też zupełna nowość – sekcja SLA. Nowy widok pozwoli Ci łatwo ocenić poprawność zabezpieczanych zasobów w okresie ostatnich 24 godzin lub na przestrzeni 7, 14 i 30 dni. Wiem, że te informacje są dla Ciebie kluczowe – w kolejnych wersjach Dashboard będzie dostarczał jeszcze więcej danych. Ale o tym innym razem.

Integracja z SAML

Czy twoja organizacja korzysta z narzędzi Azure Active Directory, Okta, lub CyberArk? Jeśli tak, to ucieszy Cię wiadomość, że Xopero ONE ma teraz wsparcie dla zewnętrznych dostawców tożsamości z wykorzystaniem standardu SAML (Security Assertion Markup Language). Nowa usługa jest dostępna z poziomu System Administrator – stąd możesz łatwo dodawać, modyfikować oraz usuwać zewnętrznych dostawców tożsamości.

Rozszerzenie informacji o błędach w kopii plikowej

Od teraz w bardzo łatwy sposób będziesz w stanie zidentyfikować nie tylko sam problem ale również pliki które zostały nim dotknięte. Xopero ONE w wersji 1.4.5 dostarczy Ci następujących informacji: ścieżka do pliku, kod błędu, opis kodu błędu, (wskazujący na możliwą przyczynę wystąpienia problemu) oraz czas wystąpienia błędu. Dodatkowo dodaliśmy wyszukiwarkę, która umożliwia odnalezienie wskazanego pliku lub kodu błędu.

Zajętość magazynu prezentowana w ramach dashboardu grupy

W poprzednim wydaniu rozbudowana została funkcjonalność grup i zyskały one m.in. własne dashboardy. Uzupełniliśmy je teraz o informację o zajętej przestrzeni w magazynie danych przez wszystkie urządzenia w grupie.

Wykres czasów wykonywania kopii w dashboardzie planu

Można śmiało powiedzieć, że temat przewodni tego wydania to dashboard(y). W tym wypadku, nowa sekcja ma prezentować jak w perspektywie czasu zmienia się czas trwania zadań backupu w ramach planu. 

Dodatkowo w wersji 1.4.5

Informacja o typie kopii w szczegółach zadania 

Szczegółowa informacja z jakim typem kopii mamy do czynienia podczas jego wykonywania zadania oraz po zakończeniu, a także w logach.

Rozszerzenie backupu środowisk DevOps i ulepszenia

GitProtect 1.4.5 zabezpieczy i przywróci dodatkowe metadane z Bitbucket (m.in. pipeline schedules, pipeline known hosts, branching model, branch restrictions). Aktualizacja przynosi również usprawnienia w procesie przywracania Git pod kątem disaster recovery, optymalizację kopii GitHub i usprawnienia UX.

Wsparcie dla języka włoskiego

Od tego wydania Xopero ONE jest dostępne już w sześciu językach: angielskim, polskim, hiszpańskim, ukraińskim, mandaryńskim (tradycyjnym i uproszczonym) oraz właśnie włoskim.