Xopero 3.9.6 z rozszerzoną funkcjonalnością disaster recovery

Właśnie wydaliśmy aktualizację dla naszych rozwiązań do backupu lokalnego. Oczywiście mowa tu o Xopero Backup&Restore oraz Xopero QNAP Appliance. W ostatnich miesiącach silnie skupiliśmy się na rozwoju technologii disaster recovery. Efektem tych prac jest m.in. bardzo dobrze przyjęty przez użytkowników Xopero Image Tool, czyli w pełni darmowe narzędzie do konwersji obrazów (patrz: wpis na blogu). W tym samym czasie nasz zespół pracował także nad poszerzeniem funkcjonalności związanych z wykonywaniem backupu obrazu oraz nad udostępnieniem funkcji Smart Recovery (autorskie DR) użytkownikom Xopero Backup&Restore. Dziś, czyli niespełna pięć tygodni po premierze XIT, światło dzienne ujrzało Xopero w wersji 3.9.6. Przyjrzyjmy się teraz jakie zmiany wprowadza nowa aktualizacja.

Disaster recovery dla Xopero Backup&Restore

Pierwszym rozwiązaniem które otrzymało opracowaną przez Xopero technologię disaster recovery (Smart Recovery) było Xopero QNAP Appliance. Niespełna rok później w tę samą technologię wyposażyliśmy także Xopero Backup&Restore. Co to oznacza dla użytkowników? Od teraz wirtualizacja maszyn fizycznych oraz wirtualnych (disaster recovery po awarii) przebiega znacznie szybciej. Użytkownicy mogą również przywracać oraz uruchamiać maszyny bezpośrednio na serwerze Xopero (bez konieczności sięgania po dodatkowe rozwiązania).

Osoby korzystające z Virtualbox szczególnie ucieszy fakt, że Xopero umożliwia automatyczne przystosowanie maszyny do wirtualizatora, z edycją sterowników włącznie. Dodatkowo posiadacze wtyczki Virtualbox Extension Pack mogą skorzystać z opcji automatycznego połączenia RDP (remote desktop protocol) z działającą maszyną wirtualną.

WEBINAR, KTÓREGO NIE MOŻESZ OPUŚCIĆ

Backup w chmurze to najbardziej przystępna metoda zabezpieczania danych. Wybierasz usługę i od razu zaczynasz chronić dane. Ciągle nieprzekonany? Zapisz się na webinar a my pokażemy Ci, dlaczego cloud backup  jest najlepszą odpowiedzią na potrzeby Twojej firmy.

Zarejestruj się teraz

Rozbudowane możliwości wykorzystania obrazów HDD Image

Użytkownicy mogą teraz znacznie szybciej uruchamiać obraz kopii zapasowej dowolnej maszyny, w obsługujących ją wirtualizatorach. Stało się to możliwe po wprowadzeniu zmian w procesie przywracania obrazów HDD Image. Pliki .vmdk (możliwe do wykorzystania przy wirtualizacji z poziomu VMware) są teraz tworzone wraz z obrazem, podczas przywracania. Dostęp do zbackupowanych danych można również uzyskać poprzez inne narzędzia – takie jak Virtualbox – które obsługują wspomniany format. Dopisywanie w taki sposób pliku metadanych .vmdk, umożliwia łatwą konwersję oraz powrót do formatu wspieranego przez oprogramowanie Xopero. W ten sposób użytkownicy mogą korzystać z wielu dodatkowych funkcji, dostępnych tylko na platformie Xopero.

Wsparcie dla baz Firebird z rozszerzeniem GDB

Od teraz Xopero oferuje możliwość zabezpieczania baz Firebird posiadających także to specyficzne rozszerzenie.

Nowa funkcja importu dla Hyper-V

Po najnowszym update’cie użytkownicy zyskują funkcję importowania wielu maszyn Hyper-V na raz – a sam proces przebiega na poziomie wirtualizatora.

Nowy eksport maszyn

Na koniec coś w rodzaju “mała rzecz a cieszy”. Wraz z wydaniem wersji 3.9.6, Xopero umożliwia przerywanie eksportu maszyn wirtualnych. Teraz jeśli użytkownik wybierze niewłaściwą maszynę, może zakończyć jej eksport w dowolnym momencie.

Użytkownicy otrzymują również:

    • pełną obsługę Windows Server 2016,
    • Xopero Image Tool zaszyty w paczce Xopero QNAP Appliance i Xopero Backup&Restore,
  • nowy backup przyrostowy dla Hyper-V.   

Aktualizację można pobierać bezpośrednio ze strony internetowej.