Xopero Blog

Backup OneDrive – najlepsze praktyki. Jak zabezpieczyć dane w Twojej firmie

Możliwość łatwego przesyłania danych między użytkownikami jest kluczem do prowadzenia udanego biznesu. Dlatego każdy program, który to umożliwią daje Ci przewagę. Jednym z takich programów jest OneDrive dla firm od Microsoft. OneDrive dla firm to usługa przechowywania plików w chmurze, która umożliwia użytkownikom przechowywanie danych i dostęp do nich z dowolnego urządzenia, na którym się zalogują. Oferuje ona wiele funkcji, które poprawiają produktywność zespołu, umożliwiając użytkownikom udostępnianie plików i współpracę nad nimi w czasie rzeczywistym. Jednak wszystkie te zalety nie będą miały znaczenia, jeśli ktoś spoza firmy uzyska dostęp do konta użytkownika. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zagrożeniom związanych z korzystaniem z OneDrive dla biznesu w Twojej firmie. 

Read more

Polityka retencji danych w Microsoft 365, a pełna kontrola nad retencją w Xopero ONE

Co oznacza retencja danych w Office 365 (obecnie Microsoft 365) i dlaczego istotna dla Twojej firmy jest znajomość polityki przechowywania danych w usługach Microsoft 365? Retencja danych to zbiór zasad dotyczących tego, które dane powinny być przechowywane i jak długo. Prawdopodobnie każda firma ma tu swoje własne zasady, a jeśli ich nie ma, powinna je ustalić. Istnieje również szansa, że Twoja firma musi przestrzegać pewnych wymogów prawnych dotyczących przechowywania plików i dokumentacji formalnej.

Jeśli mowa o polityce retencji danych w Microsoft 365, wkrótce przekonasz się, że prawdopodobnie jest ona niewystarczająca. W tym artykule omówimy polityki retencji firmy Microsoft oraz sposoby kontrolowania długoterminowego przechowywania danych w Xopero ONE. 

Read more

Xopero ONE 1.5.0 z sekcją Compliance, optymalizacją dla dużych kopii i znacznie więcej

Wersja 1.5.0 jest już dostępna! W Twoje ręce oddajemy zupełną nowość, która wspomoże procesy security, usprawni certyfikacje i regularne audyty. Mowa tu o sekcji Compliance, która pomoże Ci utrzymać wysoki poziom bezpieczeństwa Twoich danych.  

Ale to nie koniec nowości! Zobacz, co znajdziesz w Xopero ONE 1.5.0.

Read more

Dofinansowanie na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa w placówkach medycznych 2023

Szpitale oraz wybrane placówki medyczne wciąż mają możliwość aplikowania o dofinansowanie na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa. Termin składania wniosków w sprawie finansowania działań został przedłużony do 31 października 2023 roku, a pojedyncza dotacja może wynieść aż do 900 tys. złotych. Jednym z głównych elementów, na który placówki medyczne mogą otrzymać wsparcie jest zakup lub rozwój systemu kopii zapasowej. Jakie podmioty kwalifikują się do otrzymania wsparcia z Narodowego Funduszu Zdrowia i jak mogą ubiegać się o dofinansowanie na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa teleinformatycznego? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Read more

Xopero Software pomyślnie kończy audyt ISO 27001

Trudno utrzymać w tajemnicy, tak wspaniałe wiadomości! Xopero Software jest w trakcie postępowania certyfikacyjnego na zgodność z normą ISO 27001:2017 i przeszło już audyt certyfikacyjny. Na podstawie przeprowadzonego postępowania audytor przedstawił rekomendację do wydania certyfikatu – pozostała więc już tylko formalność.

W tym artykule postanowiliśmy naświetlić czym jest norma ISO 27001 i podzielić się tym, co ten certyfikat bezpieczeństwa oznacza dla Nas i naszych Klientów.

Read more

Xopero ONE 1.4.0 z Immutable storage, kopią baz Oracle i Raportem dobowym

Xopero ONE w wersji 1.4.0 jest już dostępna! Wraz z nią wprowadziliśmy funkcjonalności, które wzbogacają pakiet Ransomware Protection, ograniczając jednocześnie skalę i skutki ataków szyfrujących. Ponadto, liczne nowości i usprawnienia pozwolą Ci na jeszcze szybszą konfigurację polityki backupu i łatwiejszy monitoring na potrzeby zgodności z przepisami.  

Read more