Xopero Blog

Nowy Xopero Smart Image Backup najszybszym z dostępnych na rynku rozwiązań do backupu obrazu dysku

Chcecie sprawdzić w praktyce? Najnowsza wersja aplikacji dla rozwiązań do backupu lokalnego – nosząca nazwę 3.9.7. – jest już dostępna do pobierania. Oprócz 9x szybszego backupu przyrostowego obrazu dysku paczka zawiera także kolejną nowość – szablony backupu. 

Znaczące przyspieszenie tworzenia backupu

Nasi inżynierowie przyspieszyli proces tworzenia kopii zapasowych obrazu dysku oraz poszczególnych jego partycji. Backup całkowity tworzy się teraz 2.5x, a przyrostowy aż 9x szybciej w stosunku do wersji sprzed roku, osiągając kolejno prędkość 144 MB i aż 1241 MB na sekundę. Stało się to możliwe dzięki wykorzystaniu w szerszym zakresie funkcjonalności VSC systemu Windows, która służy do tworzenia migawek systemowych.

Nowy Smart Image Backup (backup przyrostowy)

Wzrost wydajności

Zastosowanie nowych algorytmów obliczania sum kontrolnych oraz filtrowania danych umożliwiło wzrost wydajności przetwarzania kopii zapasowych przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiaru backupu.

Nowy Smart Image backup (backup pełny)

Wsparcie woluminów dysków dynamicznych

Aktualizacja 3.9.7 umożliwia wykonanie kopii zapasowych woluminów dysków dynamicznych w systemie Windows (pliki NTFS). Dyski dynamiczne rozszerzają funkcjonalność dysków podstawowych o możliwość tworzenia woluminów łączących kilka fizycznych dysków lub partycji, a także tworzenia lustrzanych kopii RAID-5.

Prostszy mechanizm zarządzania szablonami

Usprawniliśmy proces zarządzania szablonami projektów plikowych. Jak to wygląda? W Xopero Management Center wybieramy, które katalogi chcemy zabezpieczyć oraz określamy harmonogram, zgodnie z którym wykonane mają zostać ich kopie. Tak przygotowany szablon przypisujemy do wybranych urządzeń końcowych. W ciągu 30 sekund powstają odpowiednie projekty, które realizowane są według zdefiniowanego planu.

Nowa funkcjonalność pozwala rozsyłać projekty do urządzeń, które posiadają nieaktywną sesję, czyli takich, które w momencie konfigurowania szablonu, nie są połączone z serwerem backupu.

Należy mieć na uwadze, że edycji i usunięcia projektów może dokonać jedynie Administrator.

Wsparcie dla magazynów danych w zasobie SMB

W najnowszej wersji Xopero Backup&Restore zasoby sieciowe mogą być wykorzystywane do magazynowania kopii zapasowych na dowolnej maszynie w sieci lokalnej obsługującej protokół SMB.

Nowe przełączniki do instalatorów MSI

Aktualizacja 3.9.7 wprowadziła dodatkowe przełączniki do instalatora MSI Aplikacji Klienckiej. Za pośrednictwem przełączników na etapie instalacji możliwe jest wprowadzenie adresu serwera, loginu oraz hasła użytkownika. Usprawnia to proces dystrybucji aplikacji na urządzeniach końcowych. Po zakończeniu instalacji następuje automatyczne zalogowanie.

Nowa, bardziej restrykcyjna polityka haseł

Po najnowszym update’cie hasła użytkowników systemu rozrosły się z 5 do minimum 9 znaków. Dodatkowo w nowym haśle muszą się znaleźć co najmniej 3 z 4 grup znaków, a mianowicie: małe i duże litery, cyfry oraz znaki specjalne. Wszystko to w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników oraz ich danych.

Interfejs dostępny w kolejnych wersjach językowych

Aplikacja Kliencka i Xopero Management Center zostały wzbogacone o dwa nowe języki obce: francuski i hiszpański.

Tym samym interfejs dostępny jest już w ośmiu językach obcych, a nasze rozwiązania zabezpieczają 15 petabajtów danych na przeszło 100 tysiącach urządzeń zlokalizowanych w 27 krajach Europy, Azji, Afryki, Australii oraz obu Ameryk.

Podsumowanie stycznia

Mówi się “jaki styczeń, taki cały rok”. Szczerze mówiąc, mamy nadzieję, że to powiedzenie sprawdzi się w Xopero. A wszystko dlatego, że 2019 rok przywitał nas samymi świetnymi informacjami i wydarzeniami. Zapraszamy do podsumowania stycznia!

Read more

Raport Cyberbezpieczeństwo Trendy 2019

Stworzyliśmy pierwszy w Polsce kompleksowy raport Cyberbezpieczeństwo: Trendy 2019 z wypowiedziami 16 ekspertów branży IT. Dowiesz się z niego jakie technologie i zagrożenia zdominują branżę IT w tym roku. Poznasz opinie i rekomendacje dla biznesu przygotowane przez specjalistów z takich firm jak: NCBR, Microsoft, Orange, Xopero, Zaufana Trzecia Strona, QNAP, ESET, Asseco Data Systems, Komputronik Biznes, F-Secure, Tooploox, Oktawave, Axence, Sinersio, MakoLab oraz Kancelaria Adwokacka T. Koper, A.Baś Gidlewska.

Read more