Xopero ONE v. 1.3.0: backup dla Jira, MySQL i PostgreSQL

Za nami pracowity tydzień, który zamykamy fantastycznym newsem – Xopero ONE v. 1.3.0 jest już dostępne! Zaktualizuj swoją aplikację i przekonaj się jakie przełomowe funkcje i usprawnienia wprowadza nasze najnowsze wydanie, w tym…

Kompleksowy backup Jira Software 

Od teraz kompleksowe zabezpieczenie Jiry jest banalnie proste. Wystarczy dodać swoją organizację i skonfigurować plan backupu, aby poddać kopii wszystkie projekty, zadania, użytkowników i wiele więcej. Nie musisz się dłużej martwić o bezpieczeństwo swoich projektów, gdyż kopie wykonują się automatycznie według zaplanowanego harmonogramu.  Następnie – jeśli z jakiegoś powodu stracisz dostęp do swojej usługi – bez problemu odtworzyć Jirę, ze wszystkimi danymi, załącznikami i wewnętrznymi linkowaniami pomiędzy poszczególnymi zadaniami. 

Backup baz PostgreSQL

Dodaliśmy nowy skrypt, który pozwala na zabezpieczenie baz danych PostgreSQL. Skrypt pozwala na zabezpieczenie jednej, wybranej bazy danych lub wszystkich, które się znajdują na serwerze. Dostępne są zarówno dla Windows jak i Linux/macOS. Zasada działania jest podobna jak w przypadku pozostałych wspieranych silników baz danych – Xopero ONE poprzez natywne narzędzie wykonuje zrzut bazy do pliku, a ten następnie jest przesyłany w postaci kopii zapasowej. Baza jest spójna i poprawnie zabezpieczona.

Wsparcie dla Google Cloud Storage

Od tego wydania Google Cloud Storage to już oddzielny magazyn danych, który możesz wykorzystać do przechowywania danych z backupu. Na ten moment, jako magazyny danych, możemy wykorzystać: AWS S3, Wasabi, Backblaze B2, Google Cloud Storage, Xopero Cloud oraz wszelkie inne storage kompatybilne z S3.

Backup wielu baz MySQL

Xopero ONE do tej pory pozwalało jedynie na kopie pojedynczych baz danych w ramach jednego planu, co ulega zmianie w wydaniu 1.3.0! W przypadku systemów Windows możemy zabezpieczać jedną lub wiele wskazanych baz danych. Dla systemów Linux dodatkowo możemy również zabezpieczać wszystkie bazy, bez konieczności podawania ich nazw.

Co jeszcze?

  • Wykluczanie nadmiarowych danych z replikacji magazynów,
  • Zwiększenie rozmiaru dysku Virtual Appliance,
  • Usprawnienia backupu środowiska DevOps: przyspieszenie wykonywania kopii GitHub oraz poprawa obsługi throttlingu, wyzwalanie skryptów pre/post przy kopii git, rozszerzenie backupu metadanych GitLab…
  • i znacznie więcej.